Насолодись Одесою!
Путівник
Історичні пам'ятки
Пасаж
Цю історичну будівлю з торговою галереєю і готелем побудували в 1898 році. Зараз на перших поверхах знаходяться сувенірні лавки, магазини і кафе, на інших - однойменний готель.
Пасаж є торговим центром, але виглядає як старовинний музей. Обов'язково зазирніть. У внутрішньому дворику Пасажу затишно і тихо, там можна сховатися від спеки влітку і від холодного вітру взимку.
Будинок з однією стіною
Будинок-стіна або Плоский будинок - колишній прибутковий будинок Рафаловича, що приваблює туристів унікальною особливістю архітектури.
При погляді на нього з певного ракурсу створюється повна ілюзія, що будівля має лише одну стіну - фасадну. Найкраща перспектива на цей оптичний ефект відкривається з перетину Воронцовського провулку та Приморського бульвару.
Катакомби
Про Одеські катакомби купа легенд, так що буде цікаво не тільки подивитися, але і послухати. Обов'язково занурюйтеся в складі екскурсії. Так безпечніше і набагато цікавіше.
Одеські катакомби - це 2500 км підземних тунелів, частково пов'язаних між собою у вигляді масштабного лабіринту. Дивовижні ходи були створені під час видобування вапняку для будівництва старої Одеси.
Лютеранський кафедральний собор святого Павла
Будинок-стіна або Плоский будинок - колишній прибутковий будинок Рафаловича, що приваблює туристів унікальною особливістю архітектури.
При погляді на нього з певного ракурсу створюється повна ілюзія, що будівля має лише одну стіну - фасадну. Найкраща перспектива на цей оптичний ефект відкривається з перетину Воронцовського провулку та Приморського бульвару.
Колонада Воронцовського палацу
Колонада Воронцовського палацу стоїть у чудовому місці – поблизу Приморського бульвару. Цю споруду часто називають «Порталом одинокої дівчини» та вважають символом вічного кохання і лебединої вірності.
У комплексі Воронцовського палацу в Одесі особливе місце займає колонада (називають також ротондою або бельведером). Збудовано споруду за проектом архітектора Франческо Карло Боффо. Вона включає в себе 10 колон, розміщених у два ряди на високому ступінчастому цоколі.
Тещин міст

Таким чином чиновник скоротив дорогу до будинку тещі, куди навідувався на улюблені млинці. Також розповідають, що міст довгий і злегка хитається від вітру «як тещин язик».

Є кілька історій, які пояснюють, чому збудували Тещин міст в Одесі. За легендою, його звели в 60-тих роках минулого століття над яром за наказом важливого обкомівського діяча Михайла Синиці.

Знакові місця
Дерибасівська
Свою назву (спочатку італ. La strata Ribas) вулиця отримала на честь Хосе де Рібаса за розташуванням його будинку на цій вулиці, в якому потім жив його брат, Фелікс де Рибас.
Дерибасівська - саме з цим словом асоціюється назва міста Одеса і саме ця вулиця, напевно, є найпопулярнішою не тільки в Одесі, але і в Україні в цілому. Вулиця Дерибасівська є однією з найголовніших визначних пам'яток міста Одеса, головною її візитною карткою і символом.
Міський сад
Також у саду розташовані декілька пам’ятників: монумент, встановлений на честь відомої та улюбленої мільйонами читачів книжки «Дванадцять стільців» одеситів письменників Ільфа та Петрова «Дванадцятий стілець», пам’ятник легендарному Леоніду Утьосову, який народився в Одесі у 1895 році.
Поруч з Дерибасівською розташований перший парк Одеси, побудований ще на початку ХІХ століття, одразу після заснування міста. У 2006 році після реставрації тут з’явились фонтани, які співають, а також відреставрована крита сцена, де у теплий період року проходять концерти симфонічних оркестрів.
Потьомкінські сходи
На Потьомкінських завжди вирує життя. Влітку стходи перетворюються в трибуни для спостереження за концертами та святковими салютами і для перегляду фільмів під відкритим небом.
Серед найбільш відомих визначних пам'яток Одеси - Потьомкінські сходи 19 століття. Вони налічують 192 сходинки і входять у десятку найкрасивіших у всій Європі. Щорічно тут проходить марафон з підйому на вершину. Знаєте, який рекордний час? 22 секунди!
Приморський бульвар
Це популярне місце. Увечері тут полюбляють прогулюватися не тільки туристи, але і корінні одесити.
Сходи ведуть до Приморського бульвару, звідки відкривається шикарний вид на гавань і на гігантські круїзні лайнери і красиві яхти, що відвідують місто.
Грецький парк
Відвідувачі можуть насолоджуватися прохолодою в тіні, сидячи на численних лавках, та милуватися рідкісною для Одеси рослинністю.
В самому серці Одеси є місце, де можна торкнутися і відчути дух стародавньої Еллади - це Грецький парк. Відкритий у 2018 році після тривалої реконструкції занепалого “Місячного парку” на схилах Приморського бульвару, Грецький парк зміг потішити своєю красою одеситів та гостей міста.
Стамбульський парк
Також інстаграмно виглядає фонтан у вигляді грота і красива мощена алея. Тут можна відпочити на лавці, або прямо на газоні (влітку). Тут точно сподобається малюкам. У парку є безкоштовний дитячий майданчик з хорошими гойдалками та гірками.
Навпроти Грецького - з іншого боку Потьомкінських сходів - знаходиться Стамбульський парк (гроші на його реконструкцію виділив муніципалітет Стамбула). Там красуються великі білі літери Odessa Istanbul, на тлі яких можна сфотографуватися.
Парк Шевченка
Тут встановлено величезне колесо огляду, з якого можна побачити Одесу такою, якою бачать її птахи.
Недалеко від пляжу «Ланжерон» знаходиться парк Шевченка з тінистими алеями, лавками і луна-парком.
Музеї та галереї
Одеський художній музей
Також інстаграмно виглядає фонтан у вигляді грота і красива мощена алея. Тут можна відпочити на лавці, або прямо на газоні (влітку). Тут точно сподобається малюкам. У парку є безкоштовний дитячий майданчик з хорошими гойдалками та гірками.
Навпроти Грецького - з іншого боку Потьомкінських сходів - знаходиться Стамбульський парк (гроші на його реконструкцію виділив муніципалітет Стамбула). Там красуються великі білі літери Odessa Istanbul, на тлі яких можна сфотографуватися.
Археологічний музей
Він був заснований ще в 1825 на підставі приватної колекції одеського чиновника І. П. Бламбергом, яку ця людина подарувала своєму рідному місту.
Розташований поблизу найвідомішої вулиці міста – Приморського бульвару, та популярних готелів Одеси. Археологічний музей, на даний час залишається найстарішим музеєм такого профілю на території України та СНД.
Музей морського флоту

Відвідувачі закладу мають змогу побачити морське життя зсередини. Тут є капітанська рубка, матроський кубрик і багато іншого. Окрему увагу приділено історії полювання на китів.

Одеський музей морського флоту відкрили 1920 року. Основна частина експозиції розташована у старовинній будівлі, зведеній 1842 року відомим у ті часи архітектором Торічеллі. Спочатку в будинку був Англійський клуб.

Музей західного і східного мистецтва
Музей західного і східного мистецтва має у своєму розпорядженні приголомшливу колекцію картин найвідоміших художників світу.

Один із найкращих і найвідоміших музеїв України. Такий статус він заслужив завдяки кільком фактам. По-перше, заклад розташований у палаці купця Абази, спроектованому в 1856–1858 роках архітектором Оттоном.
Культурне життя
Одеський оперний театр
Сходіть на одну з постановок і пориньте в цю незвичайну атмосферу. Якщо хочете сфотографуватися в інтер'єрі опери без туристів на тлі, приходьте заздалегідь.
Одеський оперний XIX століття один з найгарніших театрів Європи. Його будівля виконана в стилі віденського бароко, а глядацький зал витриманий в стилі пізнього французького рококо. У підковообразному залі унікальна акустика, це неймовірно, але шепіт чітко чути в будь-якому куточку зали.
Академічний театр музичної комедії
Тут можна побачити все: починаючи від класики та закінчуючи рок-оперою, різні види мюзиклів.
Академічний театр музичної комедії – це театр оперети в Одесі, відомий також як театр імені Михайла Водяного.
Ресторани
Бернардацци
Особняк збудований у стилі венеціанської готики. Інтер'єр ресторану повністю відповідає розкішному інтер'єру. Особливо сподобався відвідувачам затишний дворик ресторану.
Корінні одесити кажуть, що немає атмосфернішого місця, ніж ресторан Бернардацці. Розташований у будівлі, побудованій у 1899 році в центрі міста і є пам'яткою архітектури, він вражає красою та величчю.
Sophie Gastro Cafe Bar du Vin
Гастрокафе в стиле ретро: бистро, винный бар, блюда современной европейской кухни, застекленная терраса.
TREF Cinema Cafe
В меню вы найдете супы, закуски, мясные и рыбные блюда, салаты и пиццу на выбор, пасту и десерты.
Cемейное заведение, в основном вся пища готовится на аргентинском гриле Парилье - продукты готовятся на жару и дыму, что позволяет снизить до минимума жирность.